31 mrt 2025
min. leestijd

Een vliegende start voor het Young Professionals kennisnetwerk 🚀

De kick-off van het Young Professionals kennisnetwerk was een middag vol inspiratie, nieuwe ontmoetingen en waardevolle inzichten. In een energieke setting kwamen jonge professionals uit de foodsector samen om te leren, te verbinden en hun vakgebied verder te ontdekken. “Dit is precies het platform dat ik zocht om mezelf verder te ontwikkelen,” aldus een enthousiaste deelnemer.

Een netwerk met een missie

Het Young Professionals kennisnetwerk is een initiatief van Focusplaza en ondersteund door de stichting SOL. Het heeft als doel jonge talenten binnen de foodsector met elkaar te verbinden en hun professionele groei te stimuleren. Samenwerken en leren van elkaar is essentieel om als sector te blijven innoveren! Tijdens de kick-off werd duidelijk dat jonge talenten enthousiast worden van zo’n netwerk. Ze vonden het gezellig én leerzaam en gezellig.

Een heldere kijk op food met Klaas

Klaas de Boer opende informeel met zijn visie op de branche. Hij benadrukte het belang van lef en uitproberen in de markt. “Ik pleit voor proberen en soms iets minder perfectie.” gaf hij de aanwezigen mee. Verder gaf hij inzicht in de branche en leerde de aanwezigen bijvoorbeeld:

✅ Hoe de prijsafstand tussen private label en A-merken snel toeneemt. En het effect daarvan op de dynamiek tussen retailer en leveranciers.

✅ Het verschil tussen discount en full-service en wat dat voor de branche betekent.  Volgens Klaas is het belangrijk om (de groei van) discount in de gaten te houden.

✅ Het belang van een netwerkclub en hoe je dat verder kan helpen in je carrière.

Ondernemerschap en merken bouwen in de food door Serdar

Serdar Tolenaar, oprichter van Mama’s Maaltijden, nam de zaal in vogelvlucht mee in zijn ondernemersverhaal. In een hoog tempo en vol inspiatie legde hij uit hoe hij een merk in de food heeft geïntroduceerd. Met zijn product werd een merk in het versschap geïntroduceerd, op een plek die eerder werd vervuld door private label. En dat is anders, want dan bepaalt de supermarkt niet meer wat er in het schap komt. “We worden vaak de cowboys van de retail genoemd,” lachte hij. Serdar onderstreepte het belang van innovatie binnen de industrie en gaf tips:

✅ Ga niet de geijkte vijf maanden onderhandelen, maar doe het in een uur: “Leg niet de hele geijkte weg van A tot Z af, begin gewoon bij Q!”

✅ Wees creatief en pragmatisch. Nieuw design? Zoek uit wat werkt, knip en plak en ontwerp zelf een design voordat je de designer brieft.

✅ Als je nieuwe producten ontwikkelt, denk niet dat iedereen denkt als jij: “Wat krijg je als je hoogopgeleide mensen de inhoud laat bepalen? Dan denk je dat iedereen vegan en vega wil.”

De zakelijke kracht van verhalen met Harry

Tijdens de energieke workshop van Harry Slagman gingen de deelnemers actief aan de slag met hun persoonlijke verhaal in een zakelijk jasje. Met zijn enthousiaste en persoonlijke verhalen daagde hij de deelnemers uit om hun eigen verhaal te vertellen. “Je wordt pas onvergetelijk, als iedereen jouw verhaal kan onthouden,” zei hij. Zijn belangrijkste lessen:

✅ Hoe kleiner je verhaal, des te groter de impact.

✅ Een verhaal heeft een ijsberg nodig: er moet iets gebeuren!

✅ Pas je verhaal aan op de communicatiestijl van de ontvanger.

Leerzame middag & een gezellige borrel

Deze middag werd door de ruim 30 aanwezige jonge en enthousiaste foodprofessionals als inspirerend, leerzaam en gezellig beoordeeld. Tijdens de informele inlooplunch, zorgde de open sfeer er direct voor dat mensen met elkaar in gesprek raakten.

Wil jij ook onderdeel worden van dit nieuwe kennisnetwerk voor jonge professionals met minder dan vijf jaar werkervaring in food? Sluit dan aan de eerstvolgende themabijeenkomst op woensdag 7 mei!

Meer weten over het Young Professionals-netwerk? Kijk op https://focusplaza.nl/focusgroepen/young-professionals/ of neem direct contact op met janneke@focusplaza.nl

Meer berichten